Pozycjonowanie lokalne – dlaczego warto?

Jeśli poszukujemy firmy, z której usług chcemy skorzystać, chcemy przede wszystkim, aby zlokalizowana była jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Odruchowo oprócz nazwy firmy (lub usługi) wpisujemy także swoje miasto – co ma sens, ponieważ nie będzie nas obchodził salon fryzjerski czy drukarnia setki kilometrów od nas, tylko w miejscowości, w jakiej żyjemy. Jedna firma pojawia się na pierwszym miejscu Google, inna zaś na dziewiątym czy jedenastym – dlaczego tak jest? Wszystko zależy od tego, jak dany biznes lokalnie się pozycjonuje.

Pozycjonowanie lokalne – co to?

Czym dokładnie jest pozycjonowanie lokalne? Może być również znamiennie nazywane pozycjonowaniem regionalnym. Polega na tym samym, co tradycyjne (globalne) SEO, ale jego działania ograniczają się tylko do określonego regionu, w którym dana firma świadczy usługi. Może to być miasto i jego okolice, a nawet całe województwo – ważne, żeby pożądana grupa docelowa nie pochodziła z dalekich dzielnic.

Dlaczego warto się lokalnie pozycjonować?

Pozycjonowanie lokalne jest bardzo korzystną metodą wypromowania swojego biznesu. W porównaniu z globalnym SEO, tutaj konkurencja jest diametralnie mniejsza. Nie musisz rywalizować z drukarniami czy hotelami z całej Polski, tylko z tymi, które znajdują się w najbliższym zasięgu terytorialnym. Inwestując w pozycjonowanie lokalne mamy większe szanse na pojawienie się w wynikach wyszukiwania na dane miasto. Jest to szczególnie pomocne, kiedy dany użytkownik, chcąc odwiedzić Twój region, trafi właśnie na stronę Twojej firmy.

Obecnie Google coraz bardziej korzysta z lokalizacji danego urządzenia, więc możliwość ukazania się na telefonie czy tablecie osoby znajdującej się w Twoim mieście jest wysoka. Należy to wykorzystać, ponieważ rola mobilnego internetu z każdym rokiem wzrasta. Dlatego warto inwestować w pozycjonowanie lokalne. To szansa na wzrost sprzedaży, pozyskanie nowych klientów i powiększenie popularności w sieci.

pozycjonowanie lokalne blog

Myślisz o założeniu strony internetowej? Jeśli tak, to zapraszamy na strony internetowe Poznań.