Branża fotograficzna – jak się pozycjonować?

Masz swoje studio fotograficzne, ale ruch nie jest taki, jakiego oczekiwałeś? To problem wielu biznesów, nie tylko tych początkujących. W dzisiejszych czasach, aby zdobyć popularność i klientów, należy się dobrze wypromować w internecie. Ma to swoją nazwę, którą jest pozycjonowanie.

SEO dla fotografa

Zacznijmy od tego, jaki rodzaj fotografa będzie najbardziej opłacalny i popularny. Długo nie trzeba się zastanawiać – chodzi o fotografa ślubnego. Zapotrzebowanie na nich jest zawsze duże, więc warto wykreować swoją witrynę właśnie pod śluby. Będzie to zdecydowanie łatwiejsze i przyniesie szybsze efekty.

Techniki pozycjonowania strony fotograficznej

Strona fotografa musi się oczywiście składać z obszernego portfolio. Klasyczne i proste zdjęcia można sobie darować. Żeby się wyróżnić na tle konkurencji muszą to być fotografie oryginalne, ciekawe, nietuzinkowe. Mogą być nawet nieco kontrowersyjne, ale oczywiście zachowując pewne granice dobrego smaku. Niech każde zdjęcie zawiera alternatywne opisy zawierające słowa kluczowe – dzięki temu użytkownicy będą mogli dotrzeć do Twojej strony poprzez wyszukiwanie obrazów.

Właśnie, słowa kluczowe – bardzo ważna kwestia przy pozycjonowaniu. Powinny się znajdować w prawie każdej treści, tytule czy nawet nazwie strony. Należy zachować umiar, owszem, ale nie można też przesadzić w drugą stronę. Jeśli nie jesteś pewny, jakie frazy będą najbardziej odpowiednie, skorzystaj z Google Adwords – zobaczysz, jaki mają zasięg i zainteresowanie wśród użytkowników.

pozycjonowanie fotograf