Pozycjonowanie Leszno

Pozycjonowanie Leszno

Pozycjonuj się lokalnie w Lesznie! Jeżeli Twoja konkurencja jest zawsze o krok przed Tobą, to najwyższy czas to zmienić! Z naszą pomocą osiągniesz prawdziwy sukces w sieci! Poznaj naszą ofertę już dzisiaj!

Dowiedz się więcej!
leszno foto 02

Pozycjonowanie stron Leszno

Leszno to jedno z większych miast Wielkopolski, regionu który słynie z dużej ilości Agencji SEO. Pozycjonowanie stron w Lesznie, jak w każdym innym mieście ma sens, niezależnie od tego czy działanie to ma charakter regionalny, krajowy czy globalny.

Historia Leszna

Powiatowe miasto Leszno, dawniej stolica województwa leszczyńskiego prawa miejskie uzyskało w 1547 roku. Lokalizacja miasta sprzyja rozwojowi gospodarczemu, gdyż znajduje się między dwoma silnymi ośrodkami wojewódzkimi Poznaniem i Wrocławiem. Nazewnictwo Leszna jest mocno powiązane z magnackim rodem, który w średniowieczu zamieszkiwał te rejony. Mowa tutaj o rodzinie Leszczyńskich.  Choć pierwsze wzmianki o Lesznie pochodzą z 1396 roku, to jego dynamiczny rozwój miał miejsce w XVI i XVII wieku. Wynikało to ze sprowadzenia do miasta ruchu społeczno-religijnego „Braci czeskich”, którzy wraz z kościołami ewangelickimi stworzyli protestantyzm. Grupa osób należąca do nich była niezwykle przedsiębiorcza i utalentowana pod względem handlowym.

Leszno stało się prężnym ośrodkiem drukarstwa w Polsce, zaś na rynku miasta odbywały się coraz większe jarmarki. Regularnie wprowadzano także liberalne prawa podatkowe. W mieście kwitło życie i handel na szeroką skalę z Saksonią i Rosją. Kiedy kościół rzymsko-katolicki przeżywał największy kryzys, Leszno cieszyło się systematycznym wzrostem. Niestety złoty okres w dziejach Leszna zakończył się w połowie XVII wieku, ponieważ armia saska doszczętnie spaliła piękne miasto.

Firmy z Leszna i ich rozwój

Współczesne Leszno to efekt ciężkiej pracy wielu tysięcy ludzi i dobrego zarządzania. Miasto po II wojnie światowej rozwija się w stabilnym tempie. Od 1999 roku Leszno jest miastem na prawach powiatu, w którym funkcjonuje wiele mniejszych i większych firm. Obecnie działalność gospodarczą w Lesznie prowadzi blisko 10 000 podmiotów, przy średniej zarobków brutto na poziomie ok. 3.500 zł.

Co więcej Leszno może pochwalić się dość niskim bezrobociem, patrząc przez pryzmat  miast do 70 tys mieszkańców, które nie przekracza 4%. Dane z 2017 roku są najlepsze od 26 lat.  Nie tak dawno redakcja ABC opublikowała 100 największych przedsiębiorstw powiatu leszczyńskiego. Liderami w zestawieniu są przedstawiciele branży rolno-spożywczej z PKM Duda S.A, Fermy Drobiu Woźniak i Mróz S.A. na czele. W Lesznie nie ma gigantycznych firm na skalę Polski, ale jest bardzo dużo małych, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, co stanowi o sile i jedności regionu. Lepszy rozwój biznesu, zapewnia z pewnością pozycjonowanie stron w Lesznie.

Leszno – miasto rozwijające skrzydła

Leszno to bardzo atrakcyjne miasto znane jeżu od najdawniejszych czasów. Jest to ośrodek miejski w Wielkopolsce leżący pomiędzy dwiema ważnymi aglomeracjami: poznańską i wrocławską.

Leszno na mapach Polski

Pierwsze historyczne wzmianki o Lesznie datowane są na końcówkę XIV wieku. W tamtych czasach Leszno było własnością Stefana z Karnina herbu Wieniawa, który przybrał nazwisko Leszczyński. W tym okresie Leszno rozwijało się w cieniu Kościana, Wschowy czy Święciechowa. W późniejszych czasach Leszno rozwijało się i stało się niezwykle ważnym ośrodkiem w Wielkopolsce. W 1975 miasto to stało się stolicą województwa.

Biznes w Lesznie

Dewizą miasta jest slogan – „rozwiń skrzydła”. W czasach PRL funkcjonowała tu fabryka czekolady Rywal, roszarnia lnu czy zakłady metalowe, maszynowe oraz odzieżowe. Po zmianie ustrojowej większość zakładów upadła. Dziś na terenie Lesznie biznes rozwija się dzięki dobrej infrastrukturze oraz dogodnemu położeniu. Aktualnie w mieście istnieje klika centrów handlowych, hurtowni, magazynów oraz marketów. Leszno nadal jest ważnym ośrodkiem ekonomicznym w województwie Wielkopolskim.

leszno pozycjonowanie regionalne

Działamy w całej Polsce!

Pozycjonujemy na terenie całego kraju! Zajrzyj na naszą mapkę pozycjonowania, znajdź interesujące Cię miasto i skorzystaj z naszej oferty SEO!


Sprawdź region!